F1 Araba Yarışı

F1 araba yarışı oyunu bilgisayarlarda sağ ve sol yön tuşlarına tıklanarak ve mobil cep telefonlarında ise ekranın sağ ve sol tarafına tıklanarak oynanıyor. Dünyanın en ünlü Grand Prix’leri olan İtalya, İngiltere, Japonya ve Monaco Grand Prix’lerinde formula yarışı yapıyoruz. Her bölüme 12 formula yarışmacı katılıyor. Sizin sıralamadaki yeriniz her bölümde 12’dir. 

Yolda bulunan altınları toplayarak para kazanın. Sarı renkteki okların üzerinden geçerek hızınızı arttırın. Bu şekilde rakiplerinizi daha kolay geçerek sıralamadaki yerinizi yukarı çekebilirsiniz. Kaza yaparsanız yada yoldan dışarı çıkarsanız hızınız azalıyor. Ekranın üst tarafında kazandığınız puan ve yarışta kaçıncı olduğunuz görünüyor. Yine burada ki TAM EKRAN  yazısına tıklayarak bilgisayarınızın tüm ekranında oyunu açabilirsiniz.

Kazandığınız paralarla UPGRADE YOUR CAR sayfasında arabanızı geliştirici özellikler satın alabilirsiniz. Burada hızınızı artırabilirsiniz, motorunuzu ve tekerleklerinizi daha da güçlendirebilirsiniz. HEr dör grand prixte mücadele edip F1 araba yarışı oynayarak kendinizi ve aracınızı geliştirebilirsiniz.  

Comments: