Direksiyonlu Araba Yarışı

Direksiyonlu araba yarışı oyunu bilgisayarlarda yön tuşları ve SHIFT tuşlarıyla, cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın alt tarafındaki sağ ve sol yön butonları, gaz ve nitro hıza çıkma pedalına tıklanarak oynanıyor. Ekranın sol üst tarafında arabanın sağlamlık göstergesi, sağ tarafında ise nitro hız göstergesi bulunuyor. Parkuru tamamlamak için verilen süre ise ekranın üst tarafında görünüyor. Verilen bu süre içerisinde parkuru iki defa turlamananız gerekiyor.

Kaza yaptığınızda aracınızın sağlamlığı azalıyor. Nitro hız göstergeniz dolduğunda ise bilgisayarda SHIFT yada cep telefonlarında nitro hız butonuna tıklayarak aracınızın hızını arttırın. Normalde aracınız 100 km hıza çıkıyor. Nitro hızla beraber aracınız 200 km hıza kadar hızlanabilir. Bu şekilde rakiplerinizle aranızı açıp onların size yetişmesine engel olarak direksiyonlu araba yarışı oyunu oynayabilirsiniz. Kaza yaptığınızda aracınızın hızı azalıyor.

Parkuru verilen süre içerisinde tamamlarsanız para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paralarla yeni arabalar satın alabilirsiniz.

Comments: